Karma Vitakraft dla Twojej papużki

Kto posiada w domu swojego własnego, fruwającego pupila, chce o niego odpowiednio dbać, żeby był zdrowy, silny i zadowolony. Nie obejdzie się zatem bez odpowiedniej karmy! Dobrze jest wybrać tą najlepszą, pełnowartościową, przeznaczoną dla papużek różnego rodzaju – taką jak Vitakraft. Karma Vitakraft zapewni pupilowi wszystko, czego mu potrzeba. W artykule można dokładniej zapoznać się z jej charakterystyką!

Vitakraft - karma dla papug

Vitakraft to karma dla papug różnego rodzaju – pełnoporcjowa, smaczna, wykonana z wysokiej jakości składników, które na pewno posmakują każdej papudze i w dodatku zapewnią jej zdrowie. W końcu przysłowie „jesteś tym, co jesz” odnosi się nie tylko do człowieka, ale wszystkich zwierząt.

Karma występuje w wielu rodzajach, by można ją było dostosować do konkretnego gatunku i jego potrzeb. Mamy więc Vitakraft Premium Menu, przeznaczone dla papużek falistych, w rodzaju AMAZONIAN (dla papug amerykańskich, to znaczy tych gatunków, które zamieszkują Amerykę Południową, jak na przykład Amazonka Niebieskoszczelna) czy Vitakraft Premium Menu AUSTRALIAN dla papug australijskich. Karma AMAZONIAN oferuje mnóstwo składników odżywczych prosto z amazońskiej dżungli, których papugi potrzebują – jak na przykład papaja, chili, zdrowe ziarna. Poza tym pokarm Vitakraft zapewnia konieczne do zdrowego życia witaminy, minerały oraz białko. Wśród witamin warto wymienić A (która zapewnia piękne pióra), D3, E, C i kompleks witamin z grupy B. Spośród minerałów między innymi fosfor i wapń – na zdrowe kości.

karma dla papug vitakraft amazonian

Jeśli zaś chodzi o wersję AUSTRALIAN, ona również zapewnia wszystkie cenne witaminy i minerały, wybrane, dojrzałe na słońcu nasiona, bogate w białko oraz siemię lniane. Zawiera także jod dla zdrowej tarczycy. W karmie można też znaleźć specjalne granulki Vital Pellets, które wzmacniają system odpornościowy organizmu pupila i tran z wątroby ryb, który pełni podobne funkcje, a ponadto jest bogaty w witaminę A i D. Smak karmie nadaje również miód – prawdziwy przysmak papug.

Najpopularniejsze karmy dla ptaków firmy Vitakraft

 

Vitakraft – karma

Vitakraft to karma, która nie zawiera żadnych dodatkowych barwników, konserwantów ani cukru. Jest zatem w 100% bezpieczna dla zwierząt, a ponadto dba o ich zdrowie. Wszystkie dodatki, jakie się w niej znajdują, zostały zatwierdzone przez komisję Unii Europejskiej. Dzięki wygodnemu opakowaniu z możliwością wielokrotnego zamykania, karma pozostaje świeża aż do momentu, gdy się wyczerpie.

Warto znać dokładny skład pokarmu przeznaczonego dla papużek falistych. W produkcie możemy znaleźć: zboża (65% żółte proso, 10% białe proso, 10% czerwone proso, 2% owies), nasiona (3% siemię kanarkowe), minerały, oleje i tłuszcze (0,05% tran z wątroby ryb), produkty pochodzenia roślinnego, miód (0,02%), drożdże. Składniki te wzbogacane są również o witaminy oraz minerały, w następującej ilości: witamina A (E672) 6.000 j.m., witamina D3 (E671) 600 j.m., mangan (E5) 39,9 mg, cynk (E6) 19,9 mg, jod (E2) 5,0 mg.

Komentarze (0)

O serwisie

Jak odpowiednio wybrać swojego pierzastego przyjaciela? Przeczytaj nasz leksykon ptaków, który Ci w tym pomoże. Poznaj podstawowe zasady opieki nad poszczególnymi gatunkami ptaków, oraz zasady żywieniowe. 
 

Redakcja / Reklama

kontakt@exotic-birds.pl

Galeria