Witaminy dla gołębi – jakie preparaty wybrać? Podpowiadamy!

Choć hodowla gołębi jest zadaniem wymagającym, miłośników tego hobby nie brakuje. Obchodzenie się z żywymi stworzeniami wymaga niemałej odpowiedzialności, za którą idzie ciągłe zdobywanie wiedzy. Prawdziwym pasjonatom jest to jednak niestraszne. Czy wiedziałeś, że witaminy dla gołębi podawane pod różnymi postaciami to obowiązek każdego hodowcy? Jakie witaminy są potrzebne tym ptakom? Podpowiadamy, jak zaplanować suplementację!

Hodowanie gołębi – o co tak naprawdę chodzi?

Być może od wielu lat jesteś dumnym posiadaczem hodowli gołębi. Może natomiast dopiero zapoznajesz się z tematem i zaczynasz przekonywać się do tego typu zajęcia. Niezależnie do poziomu Twojej wiedzy, na początek proponujemy Ci uporządkowanie pewnych założeń. Zanim przejdziemy do głównego tematu, jakim są witaminy dla gołębi, spójrzmy na temat szerzej – dlaczego w ogóle hodujemy gołębie? Trenowanie tego gatunku ptaków może być sposobem na relaksujące spędzanie czasu, ale w niektórych przypadkach jest to także powód zarobkowy. Profesjonalne hodowle pochłaniają masę czasu, ale efekty ćwiczeń przynoszą prawdziwą satysfakcję.

Witaminy dla gołębi – od a do z

Zwierzęta, tak jak i ludzie, potrzebują dostarczać organizmowi poszczególnych witamin. Życie gołębia w hodowli bywa intensywne, ponadto ma on stały kontakt z innymi ptakami, przez co jest narażony na choroby. Zapobieganie zakażeniom to najlepszy sposób na uniknięcie niepotrzebnych problemów. Witaminy dla gołębi są dobrze znane każdemu hodowcy, który poważnie podchodzi do swoich obowiązków. Co musisz o nich wiedzieć?

1. Musisz wiedzieć, że gołębie nie mają zdolności magazynowania witamin C, B i F. Powinny być więc one regularnie suplementowane.

2. Gołębiom są potrzebne również witaminy A, D, E i K, jednak umiar jest tutaj szczególnie ważny. Nadwyżka może być poważnym zagrożeniem dla zdrowia. 

3. Witaminy mają wpływ na skrócenie okresu pierzenia, wspomagają tworzenie prawidłowych piór oraz poprawiają sprawność fizyczną.

4. Suplementy są dostępne w postaci płynów lub proszków.

5. Niektóre z witaminowych mieszanek można dodawać do pożywienia.

6. Witaminy to najlepszy sposób na regenerację po długim locie.

7. Witaminy dla gołębi powinny być tworzone pod okiem specjalistów.

Sprawność w parze ze zdrowiem

Podawanie gołębiom odpowiednich preparatów witaminowych pomoże Ci zadbać o sprawność zwierząt. Dobrej jakości witaminy dla gołębi znajdziesz m.in. w e-sklepie: https://mojahodowla.pl/. Pamiętaj, jak ważna jest kompleksowa dbałość o zdrowie tego gatunku ptaków. Postaw na profesjonalne podejście do pracy hodowcy i wybierz dla swoich gołębi wysokiej jakości suplementy.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

O serwisie

Jak odpowiednio wybrać swojego pierzastego przyjaciela? Przeczytaj nasz leksykon ptaków, który Ci w tym pomoże. Poznaj podstawowe zasady opieki nad poszczególnymi gatunkami ptaków, oraz zasady żywieniowe. 
 

Redakcja / Reklama

kontakt@exotic-birds.pl

Galeria