Jaka jest alternatywa dla Netflixa? Oto 5 najlepszych alternatyw dla Netflixa

Netflix jest bez wątpienia największą platformą streamingową na całym świecie. Nie oznacza to jednak, że musisz żyć bez niej. Stworzyliśmy listę najlepszych serwisów, które mogą Ci się wydać równie atrakcyjne.

Netflix jest wciąż najpopularniejszym serwisem streamingowym na świecie. Posiada najwięcej oryginalnych filmów, seriali i innych produkcji. To sprawia, że jest niemal synonimem streamingu. Jest w stanie wykorzystać swoją pozycję na wiele sposobów, ale wciąż boryka się z problemami.

Jednym z nich jest limit dalszego rozwoju, który zdaje się zatrzymywać wzrost liczby użytkowników. Drugim problemem jest współdzielenie kont między użytkownikami. Powinny to robić tylko osoby, które mieszkają pod tym samym adresem. Nie jest to jednak powszechna praktyka. Powoduje to znaczną utratę przychodów dla firmy streamingowej. Zamiast czterech abonamentów premium, streamingowy gigant otrzymuje tylko jedną płatność, a z jednego konta mogą korzystać cztery rodziny.

Netflix ma różne rozwiązania. Najnowszym z nich jest podwyżka abonamentu, co oznacza, że cena najtańszego planu SD będzie niższa, a pakietu premium wyższa. Czy przyniesie to pożądany efekt w postaci zwiększenia przychodów, czy z drugiej strony spowoduje odpływ użytkowników na inne platformy? Ciekawie będzie zobaczyć, co się stanie, ale wiadomo, że Netflix nie jest jedyną opcją i są inne możliwości.

Sprawdź również nowości na platformie Netflix na stronie https://spokeo.pl/netflix

HBO GO (wkrótce HBO MAX).

HBO GO jest pierwszym i najbardziej oczywistym wyborem. Choć może nie ma dużej biblioteki seriali i filmów, to panuje zgoda, że HBO to najlepszy wybór. To właśnie tutaj można obejrzeć słynną Grę o tron, Rodzinę Sopranos oraz Detektywa, Opowieść podręcznej i Kompanię braci. Można też obejrzeć Big Little Lies, The Young Pope, The Company of Brothers, The Detective, The Handmaid's Tale, The Company of Brothers i Blindfold. To tylko kilka tytułów, które przyszły mi do głowy, gdy zobaczyłam je po raz pierwszy. To często pierwsze miejsce, w którym można zobaczyć największe kinowe hity.

Niewątpliwą zaletą HBO GO jest atrakcyjna cena. 25 zł miesięcznego abonamentu to znacznie mniej niż Netflix. Rozczarować nas może słaba jakość obrazu oraz powolne działanie aplikacji. Wszystko to może się zmienić, gdy HBO MAX pojawi się w Polsce, ale to dopiero w 2022 roku. HBO MAX zaoferuje więcej wysokiej jakości produkcji, w tym oryginalne tytuły jak "Diuna" oraz wideo 4K z obsługą HDR i Dolby Atmos.

HBO GO jest dostępne na telewizorach Smart TV i urządzeniach Google Chromecast, urządzeniach Apple TV, konsolach oraz urządzeniach mobilnych z systemem Android lub iOS. Z jednego konta można oglądać na maksymalnie pięciu urządzeniach i jednocześnie na dwóch.

Apple TV+

Apple TV+ to stosunkowo mało znana i mało popularna usługa w Polsce. Z Apple TV+ korzystają przede wszystkim osoby, które posiadają urządzenia z logo nadgryzionego jabłka. Nie ma jednak żadnych barier wejścia, nawet jeśli nigdy nie posiadałeś iPhone'a. Abonenci Apple TV+ otrzymują dostęp do oryginalnych, wysokiej jakości produkcji. Ich liczba nie jest w tej chwili imponująca, gdyż usługa wciąż jest w fazie rozwoju. Dostępnych jest tu kilka wartych uwagi seriali, w tym Ted Lasso's Morning Show, For All Manking i Ted Lasso's In Defense of the Son, Mythic Quest oraz Pending Connection. Warto przejrzeć bibliotekę filmów, w której znajdują się tytuły z Samuelem Jacksonem, Tomem Hollandem i Tomem Hanksem, których nie znajdziemy gdzie indziej.

Platforma oferuje różnorodną zawartość, w tym oryginalne treści stworzone dla Apple. Filmy można wypożyczać przez 30 dni od momentu rozpoczęcia oglądania, a następnie można je kupić. Są one przypisane do Ciebie na stałe.

Abonament Apple TV+ kosztuje 25 zł miesięcznie. Bardziej opłacalne jest wykupienie abonamentu Apple One. Dzięki temu uzyskasz dostęp do wielu usług, w tym Apple TV+, Apple Arcade (usługa obejmująca gry), iCloud 50 GB oraz Apple Music (usługa obejmująca muzykę). Apple TV+ jest też dostępny przez 3 miesiące za darmo przy zakupie nowego urządzenia Apple.

Apple TV+ można oglądać za pośrednictwem aplikacji Smart TV (o ile obsługują one AirPlay i oferują aplikację Apple TV App), konsol, urządzeń mobilnych Apple oraz dekodera Apple TV.

amazon prime

Amazon Prime Video

Kolejna usługa, która zasługuje na uznanie, ale wciąż nie jest tak popularna jak Netflix. Jego mocną stroną są zarówno oryginalne produkcje, jak i bogata biblioteka z popularnymi filmami i serialami. Wśród tych ostatnich polecamy Boys, Homecoming i Jack Ryan, a także American Gods, Undone i Star Trek: Picard. Miłośnicy motoryzacji pokochają The Grand Tour, serial motoryzacyjny stworzony przez Top Gear.

Do tej listy powinniśmy dodać jeszcze Mad Men, Damages i House, The Office, The Office, Fleabag i Expanse. To wystarczy, by oglądać przez dłuższą chwilę.

Subskrypcja Amazon Prime Video kosztuje 26 zł. Można cieszyć się obrazem w rozdzielczości 4K HDR i obsługą Dolby Atmos. Można go oglądać na urządzeniach mobilnych, konsolach i telewizorach Smart TV. Można go też oglądać na maksymalnie trzech urządzeniach jednocześnie.

Player

Kolejne miejsce w zestawieniu zajmuje polska platforma Player. Jest ona częścią grupy TVN, co oznacza, że mamy dostęp do wszystkich produkcji z anteny telewizyjnej, ale nie tylko. Niektóre treści są dostępne również dla użytkowników serwisu, jak np. stworzona przez Grupę Filmową Darwin Kosmiczna Misja. Niektóre z najpopularniejszych seriali mają swoją premierę na Playerze, a dopiero później pojawiają się w regularnym kanale telewizyjnym. Warte polecenia są następujące tytuły: Chyłka i Szadz, Pod powierzchnią; Zywioly Saszy; Usta usta; Odwróceni.

Na platformie dostępna jest również sekcja Player+. filmy na życzenie. Za odpowiednią opłatą można uzyskać dostęp nawet do 48 godzin.

Miesięczny abonament Player to 15 zł, za 30 dni, lub 5 zł, za 30 dni z reklamami. Często pojawiają się oferty specjalne, np. 90 zł za umowę na 12 miesięcy. Można też zdecydować się na dodatkowe kanały telewizyjne, takie jak Eurosport, Eleven Sports czy Canal+, a nawet HBO.

Do obsługi odtwarzacza można wykorzystać telewizory Smart TV, urządzenia mobilne i konsole, a także Apple TV, Chromecast. Można też skorzystać z przeglądarki.

Disney Plus

Na koniec, ale nie najmniej ważny, Disney Plus. Nie jest on dostępny w Polsce, więc wahałem się, czy umieścić go na tej liście. Teraz jest na liście, bo jest wiele sposobów na obejście tych ograniczeń (wystarczy użyć VPN i dla czytelników benchmarka nie powinno to być problemem). Jest wiele powodów, aby spróbować.

Dostęp do nowych produkcji Marvela i Star Wars to pierwszy i najważniejszy. Można tu zobaczyć serię Mandalorian, a także niezbyt subtelne, ale równie efektowne Loki i WandaVision oraz Falcon. W bibliotece znajdują się wszystkie filmy superbohaterskie Marvela (od Iron Mana, przez Czarną Panterę, po sagę Star Wars), a także kultowe animacje od Pixara, Disneya.

Subskrypcja Disney Plus kosztuje 8 dolarów, jednak nadal trzeba będzie uiszczać opłatę za usługę VPN.

Więcej do przeczytania na https://spokeo.pl/

Komentarze (0)

O serwisie

Jak odpowiednio wybrać swojego pierzastego przyjaciela? Przeczytaj nasz leksykon ptaków, który Ci w tym pomoże. Poznaj podstawowe zasady opieki nad poszczególnymi gatunkami ptaków, oraz zasady żywieniowe. 
 

Redakcja / Reklama

kontakt@exotic-birds.pl

Galeria