Tippler Angielski

Tippler Angielski to rasa golębia wychodowana na terenie Anglii. Gołębie tej rasy charakteryzują się średniej wielkości ciałem, krępą budową ciała a także żywym temperamentem, spokojnym usposobieniem i nieco uniesioną postawą ciała.

Wygląd

Głowa tej rasy gołębi jest nieco zaokrąglona, znajduje się na niej wysokie czoło, które jest niezbyt wypukłe. Cała głowa ma gładkie umaszczenie. Oczy są w barwie perłowej, brew ma cienką budowę w ciemnej barwie. Dziób średni, silny, ustawiony w dół, tworzy z czołem kąt rozwarty, ma czarny kolor, zaś woskówki są delikatne w barwie białej. Szyja krótka, silna, wykrojone podgardle. Gołąb Tippler Angielski ma szeroka pierś, która będzie pełna, wyraźnie wypukła i nieco uniesiona. Plecy są szerokie i zwężają się w kierunku ogona, plecy opadają. Skrzydła gołebia mocne i przylegają do ciała, lotki szerokie, pokrywają plecy i nie schodzą się na ogonie. Charakterystyczny krótki ogon. Znajdują się na nim dość szerokie sterówki. Nogi krótkie, mocne, nie są porośnięte piórami, gołab tej rasy ma czarne pazurki.

Gołąb Tippler Angielski posiada napięte upierzenie, które jest szerokie i mocno przylegające. Gołąbie tej rasy maja jednokolorową barwę miedzianą. W całości tygrysie jak i również tarcze w kolorze miedzianym, czarnym i z bródkami. Wszystkie gołębie tej rasy mają upierzenie czyste oraz z połyskiem. Gołebie z umaszczeniem jednokolorowym mają intensywny miedziany kolor, nie ma białego nalotu i nalotu w barwie sadzy.

gołąb Tipper Angielski

W barwie czarno – niebieskiej jest zewnętrzne obrzeże skrzydeł oraz ogon. W barwie kolorowej występować musi broda, lotki, ogon oraz klin. Gołębie o umaszczeniu tygrysim mają tarczowe upierzenie gdzie jedynie są kolorowe powierzchnie skrzydeł znajdujące się na białym upierzeniu. Gołębie brodate posiadaja wyłącznie kolorowe lotki pierwszego rzędu oraz ogon i mają charakterystyczną również plamę za dziobem. Niektóre z nich mają także dodatkowe kolorowe lotki drugiego rzędu, zaś cale inne opierzenie będzie w barwie białej. Podczas wystaw ptaków ozdobnych gołębie rasy Tippler Angielski oceniane są za całokształt figury, położenie kręgosłupów, za kształt oraz wielkość głowy i dziób. Barwe oczu, brew, kolor, rysunek i ogólnych wygląd.

Wady wyglądu

Gołębie rasy Tippler Angielski nie mogą mieć długiej i wąskiej figury ciała, z natury nie mogą być gołębiami wysoko stojącymi. Głowa tych gołębi nie może być długa, czoło oraz potylica nie mogą mieć wąskiego bądź tez płaskiego kształtu budowy. Dziób nie może być słaby, spiczasty a także zbyt pełny. Wadą dużą będzie nieczysta tęczówka. Brew u rasowych gołębi nie może być jasna. Dużą wadą wyglądu są także opierzone nogi, jasne pazurki, luźne upierzenie. Kolor nie może być pozbawionych koloru. Niedopuszczalne są białe lotki pierwszego rzędu a także sterówki ogona. Nie mogą pojawiać się także inne większe błędy w rysunku, które również są źle widziane. Niedoskonałości w wyglądzie wpływają bezpośrednio na ocenę a tym samym na wartość gołębi, dlatego warto zwracać uwagę na te właśnie elementy jakie były wskazane.

Komentarze (0)

O serwisie

Jak odpowiednio wybrać swojego pierzastego przyjaciela? Przeczytaj nasz leksykon ptaków, który Ci w tym pomoże. Poznaj podstawowe zasady opieki nad poszczególnymi gatunkami ptaków, oraz zasady żywieniowe. 
 

Redakcja / Reklama

kontakt@exotic-birds.pl

Galeria